Älgjakten Övik 2011

foto: Ericas Dennis.Emmy Mähler, Lisa Persson
Juniorer med Emil Berggren,Simon,André Magnusson, Erica och Sara Lundqvist
André & Simon
Erica
Camilla & Cissi Ytterbom
Irja, Madde, Britt-Marie & ?
Irja
Maria
Johan Sandow Frippe M, Bruno Svedberg, Daniel Rönnfjord mf.
Frippe
Fredde E & Peter Sandow
Erica
Emil Berggren & Simon bla
Christoffer Själin & Erica bla
Erica & Linus
Veronika & Mariha M
Lisa Persson & Irja
Jennika, Cissi & Maria
Lars-Åke Östling & Mikael Adolfsson
Lars-Åke Östling
Thomas Tjernberg & Niklas Bergström mf.
Maritha & Camilla
Anders
Erica, Simon & Emil mf.
Kusinfight
Emil Simon & Erica
Millan & Ica
glaskit
ja
Jennika Maria & Veronika
Lena
Millan
Sara B
Martha & Irja
igen, sen blev ja omkörd =)
Sven Ahnström
Pelle P
Richard O, Conny Jansson O Olle
Olle Danielsson
Sven-Inge Sjödin & Frippe
Olle D
Far & son Sandow & Anders P
Anders P
Peter & Johan
Erik Uleander, Bruno Svedberg & Inge Wiksten mf
mästerfotografen
Ericas Dennis
Maria
Pelle
Lisa P
B-final med kusinerna Erica & SImon. Ewelina Nordin mf
Spännande uppgörelse
kusinerna slutade 1:a & 2:a
kusin 1
kusin 2
Juniorer A-final. Emil Berggren, Simon E, Jonathan Själlin,Joakim Sandow, Marcus Andersson, Andre Magnusson
Berggren, Simon & Marcus b.la
Simon & Berggren
Segrarn i Flippys lånade vinnarbil =)
Damernas A-final. Jennika, Camilla, Maritha Maria, BrittMarie & Irja
Hårt i startstriden
Camilla, Irja & Maria
Maritha & Jennika
Irja Jennika Maria & Brittmarie
En snurrad Maritha
Vinnaren Millan!
Herrarnas A-final. Johan Sandow, Peter Sandow, Daniel Andersson, Pelle Persson, Richard Ohlsson &
Johan Sandow på sniskan
Richard Ohlsson
Daniel Andersson & Peter S
Herrar C-final 1. Thomas Pernbrink UAK 2.Bruno Svedberg HMK 3.Christian Ytterbom TMK 4.Henry Wisén HMK 5.Mikael Adolfsson ÖMK 6. Håkan Nilsson RRC
Juniorer B-final. 1 Simon Eliasson slmk 2. Erica Wistemar slmk 3. Sara Lundqvist mknj 4.Ewelina Nordin Vindelns MS 5.Christoffer Själin ÖMK 6.Jesper Carlsson LMK
Damer B-final 1. Maria Persson slmk 2. Veronika Sjökvist KMK 3. Madde Axberg ÅMS 4.Sofia Salomonsson ÅMS 5. Tove Nordlander ÅMS 6. Sara Bylund SLMK
Herrar B-final 1. Peter Sandow SLMK 2. Thomas Pernbrink UAK 3.Roger Forsberg ÖMK 4. Conny Jansson Krokoms MK 5.Thomas Tjernberg ÖMK 6. Magnus Vinter ÖMK
1 Simon Eliasson SLMK 2 Emil Berggren VMK 3 Andre Magnusson LMK 4 Marcus Andersson UAK 5 Joakim Sandow SAMS 6 Jonathan Själlin ÖMK
1. Camilla Wistemar SLMK .2 Maria Persson SLMK 3. Britt-Marie Arvidsson ÅMS 4. Irja Wistemar SLMK 5. Maritha Mähler JMS 6. Jennika Jennerfors RMS
1. Daniel Andersson TMK 2. Peter Sandow SLMK 3. Erik Uleander UAK 4. Per Persson SLMK 5. Johan Sandow UAK 6. Richard Ohlsson HMK