Dal-eriks racet..
Foto:Camilla Wistemar.

TorBjörn släpps ut på samma ställe som Greta släpptes för några månader sedan.

Jättelycklig!

Juniorer start med Hampus L slmk, Daniel Karlsson ÅMS, Viktor Lindström åms & Calle Jones ÅMS b.la

Hampus

Hampe & Viktor.L

Calle Jones

Start jun.

Emil Paulsson ÅMS

Matilda Ahlström JMS före Emil

Tommy Danielsson ÖMK & Andreas Selin SMK Sundsvall

Joakim Uhlin ÅMS, ? , Pontus Lindström

Irja & Maria

Ingela Nordlander jagas av Sara L

Anja Sjödin TMK, Maritha Mähler, Cissi Ytterbom b.la

Maritha & Cissi

Robin, P-O , Andretti´ mf.

P-O, Robin och Roger Nylander ÖMK

Andretti & Roger

Höll inte ens ett varv denna gång för Robin

Fredde & ?

Pelle & ?

P-G Ahlström JMS, Robin e Östfalk ÖMK b.la Linus skogade..

Anders Persson

MAttias ELiasson JMS, Fredrik Jonsson JMS, Robert Hellhoff HMK mf

Jan Kastberg ÖMK före Robert H

Patrik Nylander ÖMK & Tobias Grundström JMS


juniorer start

Hampus & Tommy Danielsson

Daniel Karlsson, tommy D, hampus och Viktor L

igen

Damheat Maritha & Susanne Åkerlund först

Sara & irja

Ingela N & Maria Persson

Anders P, Sven-Erik Högberg Mattias Henriksson mf.

Robin E Östfalk & Anders P

Linus Bergström

Andre´ & Patrik Eriksson HMK


P-O

Fredde först

Mikael Larsson JMS snurrar

Grundström


Andretti C-finalen.

Vinner lekande lätt!

Hampus i B-finalen. (i Andrettis volvo)

Joakim Uhlin ÅMS i täten

Hampe tar sig förbi

Och vinner även han!

B-final med Fredde & Andretti b.la

Fredde före Martin Nordlöv o Rolf Bergman

Vinner

juniorernas A-final

Vinnaren Calle Jones ÅMS

Hampus körde superbra i Andrettis bil

Nils Guhlin MS & Hampe

Sara L, Irja, Maritha M, Maria, Sussanne Å & Ingela N

Irja, Sara & Maria

Ingela& Maritha

Maritha & Maria

Irja vinner

Sara tvåa

Maria 4:a

Herrarnas A-final

Fredde, Robert Hellhoff, grundström

Fredde 2:a

P-O 3:a

Hellhoff 1:a

C-final
1. Andre´ Andersson SLMK 2. Christian Ytterbom TMK 3. Mattias Henriksson KMSK 4.Lars-Åke Östling TMK 5. Mikael Larsson JMS 6. André Gejland JMS

Jun.B-final
1. Hampus LundQvist SLMK 2. Joakim Uhlin ÅMS 3. Elina Lif JMS 4. Pontus Lindström ÅMS 5.Mathilda Ahlström JMS 6. Sanna Nordlander ÅMS

Herr B-final
1. Fredrik Eliasson SLMK 2. Rolf Bergman KMSK 3. Martin Nordlöf KMSK 4. Lennart Lundgren HMK 5. Andre Andersson SLMK 6.Roger Nylander ÖMK

Juniorernas A-final
1. Calle Jones ÅMS 2. Emil Paulsson ÅMS 3. Nils Guhlin JMS 4. Hampus Lundqvist SLMK 5. Andreas Sellin SMK Sundsvall 6.Viktor Lindström ÅMS

Damernas A-final
1.Irja Wistemar SLMK 2. Sara Liljekvist SLMK 3. Maritha Mähler JMS 4. Maria Persson SLMK 5. Ingela Nordlander HRC 6. Susanne Åkerlund JMS

Herr A-final
1.Robert Hellhoff HMK 2.Fredrik Eliasson SLMK 3.P-O Olofsson SLMK 4. Tobias Grundström JMS 5. SvenErik Högberg ÖMK 6. Robin E Östfalk ÖMK