Övik höstracet 13 sept..
Foto:Maria L(& jag ibland).
Finaler prisutdeln. foto från ÅMS

Madde Axberg ÅMS och Anna Hallmans Övik

Anna H, Daniel Karlsson ÅMS & Hampus slmk

Hampe>

Joakim Persson ömk, Pontus Lindström Åms & Johan Sandow SLMK b.la

Johan & Joakim

Pontus fast i sandfållan

Robin Granström ömk(i Linders gamla volvo)fick problem på startplattan

Viktor Lindström körde storvolvon med bravur. Jagar här Alexander Nilsson UAK

Kenth Wenngren Vännäs

Millan gör en kanonstart.

jagas av BrittMarie Arvidsson ÅMS och Maria P

Tina Hartman BMK tar sig förbi brittmarie o Maria efter en uppgörelse i målkurvan

Maria

Sara Bylund tar en heatseger

Marithorna mot Carina E.

Westberg i vörstn

tar en heatseger

Jag, linus Mikael Danielsson & Morgan Norberg b.la

Jag jagas av göbbsen

Linus tar sin första (av 3) heatseger.

Pelle P

Robin & Crille Eriksson

Hampus sliter!

Daniel Karlsson ÅMS klar för start

Johan Sandow bla

Tar sin andra raka heatseger

Alexander Nilsson UAK

Johan

jnuiorer

Kent W

Maria P & Sara B. bla

Maria & Carina

Maritha M & Camilla

Linus b

tar sin andra heatseger för dagen

Jag

Jag & Ecke Norberg

Westberg

Pelle


Pelle jagar

Gregers 2:a raka seger

Johan

Robin Granström

Hartman tar starten

Millan i täten

före Carina E

Sara B, Marithorna & Maria

Linus, Crille & Greger

Linus vinn igen!

Westberg

Jun B-final

Damernas B-final camilla i täten

Damernas B-final

Sara Bylund

Herr C-final

jag & Pelle b.la

Pelle

Herr B-final

Westberg

Mikael Persson

Wenngren

jun A-final Vinnare Kent Wenngren

Damernas A-final vinnare Maria persson

Maria

Maritha Maria & Cissi Ytterbom

Maria o maritha

Herrarnas A-final

Linus i täten

Kör för seger

Vinnaren Linus Bergström

Jun B-final
1 Viktor lindström Åsele MS 2 Sofia Salomonsson Åsele MS 3 Madelene Axberg Åsele MS 4 Robin Granström Örnsköldsviks MK 5 Robert Näslund Junsele MS 6 Daniel Karlsson Åsele MS

Jun A-final
1 Kent Wenngren Vännäs MK 2 Joakim Persson Örnsköldsviks MK 3 Alexander Nilsson Umeå AK

Jun A-final
4 Viktor lindström Åsele MS 5 Patrik Norberg Örnsköldsviks MK 6 Johan Sandow Södra Lappmarkens MK

Dam B-final
1 Cecilia "Cissi" Ytterbom Timrå MK 2 Johanna Lundström Umeå AK 3 Camilla Wistemar Södra Lappmarkens MK

Dam B-final
4 Sofia Svensson Örnsköldsviks MK 5 Sara Bylund Södra Lappmarkens MK 6 Gun-Marie Nyberg Härnö RacingClub

Dam A-final
1.Maria Persson SLMK 2. Maritha Mähler JMS 3.Maritha Sandtröm ÅMS

Dam A-final
4 Cecilia "Cissi" Ytterbom Timrå MK 5 Tiina Hartman Härnö RacingClub 6 Carina eriksson ÅMS

herr C-final
1 Rolf Bergman Kramfors MSK 2 Per Persson Södra Lappmarkens MK 3 Patrik Nylander Örnsköldsviks MK 4 Per Andre Berntzen Härnö RacingClub 5 Irja Wistemar Södra Lappmarkens MK 6 Greger Jonsson Åsele MS

herr B-final
1 Morgan Norberg Örnsköldsviks MK 2 Anders Westberg Södra Lappmarkens MK 3 Rolf Bergman Kramfors MSK

Herr B-final
4 Roger Nylander Örnsköldsviks MK 5 Lennart Lundgren Härnösand MK 6 Mikael Persson

Herr A-final
1 Linus Bergström Södra Lappmarkens MK 2 Morgan Norberg Örnsköldsviks MK 3 Kurt Dahlgren Umeå AK

Herr A-final
4 Richard Olsson Härnösand MK 5 Robert Sahlin Härnösand MK 6 Kristoffer Eriksson Åsele MS