Junsele 120519

foto: Elina Svensson
Henke P & Patrik Nylander ömk
Lucas & Peter Sandow
Olle , Pierre Svedberg & Anders Persson
Olle med gashäng
Anders trivdes visst i Toyota mot alla odds =)
Start med Johan Sandow, Olle Danielsson, Tobbe Sallinen, Inge Wiksten, Mikael WIklund & Roger Forsberg
Kristoffer Eriksson, Rickard Ohlsson, Christian Strömberg mf.
Per Nordgren
Oskar, Wiktor Danielsson, Frippe mf
Frippe
Oskar
Simon Olsson jagas av Emmy Mähler. Andre Magnusson på sniskan framför Simon Hedestig
Simon Olsson
Emmys första tävling, gick strålande!
Simon Eliasson
i stor ledning
Loise Nordin hamnade i vallen
Madde Axberg & Maritha Mähler
Camilla Westberg, Tove Nordlander och Lina Westberg
Camilla, Jenny Israelsson KMSK & Lina W
Viktor, Stefan Grundström, Tobbe Sallinen och Frippe
Sallinen rullar
Systrarna Westberg
Lucas, Sandow & Mats Mäkinen
Henke & Patrik Eriksson ÖMK
Anders Persson
A.P stod för flest 2-hjulskörningar denna dag!
Olle
Olle
banan behöver breddas
Christian Strömberg har klivit upp i seniorklassen i år & de gick bara bra!
Världens bästa Frank
Nya gamla teamet Cabby (fd polar)
Jennerforsarna beskådar Olles förgasare.
Vinnarbilen! Simon TACKAR SÅ MYCKET för att han fick dela!
Slmkarna (några av dom)
Emmy efter en startsmäll.
damerna kval 3
damerna
En vänd Millan
Oskar
Frippe
Juniorernas A-final Simon Hedestig, Simon Olsson & Simon Eliasson
Simon Eliasson jagar Simon Olsson VMK
Vinnarn Eliasson
Emmy Mähler & Niklas Nordlander körde båda A-final sin första tävling!
Damernas A-final
Sanna Nordlander, Maritha Mähler och Tove Nordlander
Vinnaren i Damklassen Britt-Marie Arvidsson
Herrarnas A-final
Anders tvåhjular igen..
Och åker snålskjuts med Krille Eriksson en bit
Anders körde upp sig från sista till andra plats.
Wiktor Danielsson, vinnaren av dagen!
C-final 1.Pierre Svedberg HMK 2. Mikael Wiklund RMS 3. Krister Wiberg ÖMK 4. Lucas Bergström SLMK 5. Krister Poll TMK 6. Henrik Petersson SLMK
B-final 1. Olle Danielsson ÅMS 2. Pierre Svedberg HMK 3. Daniel Nordin KMSK Christian Strömberg ÅMS 5. Patrik Nylander ÖMK 6. Glenn Iversen HMK
Juniorernas A-final 1. Simon Eliasson SLMK 2. Simon Olsson VMK 3. Andre Magnusson LMK 4. Simon Hedestig LMK 5. Emmy Mähler JMS 6. Niklas Nordlander ÅMS
Raptor sponsrade med däck till vinnarna.
Damernas A-final. 1. Brittmarie Arvidsson ÅMS 2. Sanna Nordlander ÅMS 3. Tove Nordlander ÅMS 4. Ellinor Johansson TMK 5. Maritha Mähler JMS 6. Madde Axberg ÅMS
Herrarnas A-final. 1. Wiktor Danielsson ÅMS 2. Anders Persson SLMK 3. Olle Danielsson SLMK 4. Per Nordgren ÖMK 5. Johan Sandow UAK 6. Kristoffer Eriksson SLMK