Krokom september
Foto:Maria L.

MAria P vinner första heatet lekande lätt.

Team skitbra´s Veronika.

Camilla W & Camilla A. b.la

Camilla kör så dekalerna ryker.

Camilla A i fin mazdan.

Britta hade problem med både rygg och växlar,så hon körde bara 1 heat.

Juniorerna. Hampus och Eva-lina b.la

Hampe

Erik Berg bla

Westberg.

Westberg

igen

Jag

igen

Lars-Åke

hade ingen bra helg, liksom vi andra =)

Robin

Vinner lekande lätt.

Kenneth

Conny Jansson

Kenneth har skaffat sig en rejäl lucka.

Daniel

P-O körde bra i asconan


2 andraplatser och 1 första

Sponsorracet

Camilla W & Maria

Camilla & Maria

Så det kan gå!

Camilla A

Hampe

Hårt i starten

Eva-Lina

Kenneth & Daniel


K-A & Daniel

Tom Karlsson & Ola Norberg

Tomas Bojje o Conny J bla(här skulle jag varit =(

Robin

Pålle i täten

Robin

Robin

Camilla

Maria

Lina trodde hon fick svart, vilket var fel!

Hampus

Westberg & Daniel

Deppad Daniel

Hårda räcken, bilen skrot!

Kenneth laddar för final

Påbörjar omkörning

Men det gick på tok!

Lång procedur för att få ut honom ur bilen.

P-O rattade till sig en final,utan problem

Lätt!.

Jag Robin o LarsÅke

Robins bil skar, Jag skogade utan bromsar och LarsÅke blev vänd 2 ggr =(

Segraren i C-final Anders Nissälä

Pålle tvåa

Damernas B-final.

Camilla A 2:a efter Sofia Gustin.

Juniorernas B-final

Denne junior voltade rejält i 3je kval, men med mycket slit fick de till bilen till final, tyvärr höll den inte hela vägen.

Herrarnas B-final med bla P-O

Slutade 4a, vann gjorde Robban Karlsson

Damernas A-final med Maria P

tog alternativet på en gång och såg länge ut som hon skulle vinna

Men lite för het gjorde hon en del missar men riktigt bra kört!

Grattis! Bästa SLMKarn för dagen!

Sponsorfinal.

Vinnaren för dagen, men jag undrar fortfarande VARFÖR 904 tog alternativet SAMTIDIGT som ledaren???

Ledaren i juniorernas A-final rullade framför publiken

Vann gjorde Henrik Salomonsson Ånge mk

Herrarnas A-final

Vann gjorde Erik berg före Robban Karlsson

Herrar C-final. 1 Nissilä KMK 2. Pålle JMK 3. Thunell KMK
4. Berth Eijvergård JMK 5.Mattias Åkervall JMK 6 Robin Lundqvist SLMK

Camilla A. 2a i B-finalen

Jun B-final 1.Andreas Sellin Sundsvall 2. Fredrik Dahlin MK NJ 3.Isak Eliasson KMK 4. Patrik Sandström MKNJ 5.Emil Fridell JMK 6.Mattias Nyman ånge

Herr B-final 1.Robban Karlsson jmk 2.Erik Magnusson KMK 3. Hans Dahlgren KMK 4. P-O Olofsson SLMK 5. Toma Edberg KMK 6. Nissilä KMK

Dam A-final 1. Marolin Eriksson KMK 2. Susanne Thunell KMK 3. Maria Persson SLMK 4. Veronika Sjökvist KMK 5.Sofia Gustin Ånge 6. Lisa Stjernen KMK

Jun. A-final. 1.Henrik Salomonsson Ånge 2. Jimmy Forsberg Hede Mk 3.Andreas Selin Sundsvall 4. Andreas Persson KMK 5.Anton Brorsson JMK 6.Timo Strömqvist JMK

Herr A-final 1 Erik Berg JMK 2. Robban Karlsson JMK 3. Conny Jansson KMK 4.Mikael Grenholm FMK 5. Mikael Ahnström Hede 6.Bengt Karlsson JMK

Kenneth fick team skitbras rulltårta!