Mikaeliracet 27/9
Foto:Åke Johansson

Lisa Persson & ÅMS har försett oss med massa bilder. TUSEN TACK!























































































































Sponsorerna

Sponsorerna

Sponsorerna

C-final junirorer


1 Patrik Sandström MKNJ 2 Tove Nordlander ÅMS 3 Viktor Lindström ÅMS 4 Pontus Lindström ÅMS 5 Isak Eliasson KMK 6 Sofia Salomonsson ÅMS

Herrar C-final


1 Per Pålsson JMK 2 Henrik Kirjonen LMK 3 Tomas Boije KMK 4 Micke Grenholm FMK 5 Kenth Bergström UAK 6 Jörgen Stenberg Tjörns mf

Juniorernas B-final

Hampus

Lina

Petter Holmström

1 Petter Holmström RMS 2 Fredrik Dahlin MKNJ 3 Evalina Mattsson JMK 4 Patrik Sandström MKNJ 5 Hampus Lundqvist SLMK 6 Maria Nordstrand Ånge MK

Damernas B-final

Emma & Britta

Inga

1 Inga Jonsson SLMK 2 Anna Bergström SLMK 3 Emma Persson SLMK 4 Britt-Marie Hall SLMK 5 BrittMarie Arvidsson ÅMS 6 Veronika Sjökvist KMK

Herrar B-final

Fredde, Ylander & Krille S

Pålle & Niklas B

Fredde, niklas, Ylander & Per Pålsson

1. Fredrik Eliasson SLMK 2. Niklas Bergström UAK 3. Kristoffer Ylander FMK 4. Per Pålsson JMK 5. Pär "Pålle" Pålsson JMK 6.Crille Salemark SLMK

Jun A-final Daniel Eckeskog & Sandow

Johannes P

Andreas Persson KMK

Johan Sandow

1.Johan Sandow SLMK 2. Daniel Eckeskog Ånge 3. Petter Holmström RMS 4.Marcus Nyström PMS 5. Johannes Petersson SLMK 6. Andreas persson KMK

Tungt!

Damernas A-final

Inga Maritha S & Irja

maria P

Maritha & Camilla

Irja

1 jennika Jennerfors LÖMK 2 Irja Wistemar SLMK 3 Camilla Wistemar SLMK 4 Martiha Sandström ÅMS 5 Inga Jonsson SLMK 6 Maria Persson SLMK

Herrarnas A-final

Fredde & Erik Berg

P-O

1 Fredrik Eliasson SLMK 2 P-O Olofsson SLMK 3 Henrik Petersson SLMK 4 Robin Lundkvist SLMK 5 Linus Bergström SLMK 6 Erik Berg JMK

Sponsorrace finalen


1 Track & Lack 2 V-mina motorcenter 3 Däckmetropolen 4 OKQ8 5 Vägverket prod. & beläggn.6 V-mina däck & maskin (HUVUDSPONSOR)

Rövarheat Fredde, P-O Jennika Irja Anna B & Niklas B

Jennika & irja

Niklas b, Irja & Jennika

Anna Bergström

Fredde segrar igen!

Superspeakern Kenneth

Glada gubbar!
__________________________________
Ovan ÅMS bilder

Depåsnack(vad gör killen?=)

Publiken jublar, kan tänkas en SLMKare går först över mållinjen

För visst är det SLMK som jublar =)

Lisa Persson fick tyvärr bärgas ut.

Camilla & Maritha S

Britta

Maritha & Millan

Jonas Bergström & Marcus Lindmark b.la

Erik Berg

Marcus

Andre´ Gejland snurrar

Jonas & Bosse

Hård kamp klubbisar emellan =)

Linus Bergström ville ha revansch från fjolårets mikaeli

Och körde såklart till sig en plats i A-finalen

P-O laddar innan start


Mattias Nilsson & Tomas Bojje

Pelle P

P-O

Sponsorerna laddar inför finalerna

Anders Persson

Fredde klarade sig ypperligt i våran "fina" ascona.

Team Polar i inbördes uppgörelse=) Vem var bästa Polararn egentligen???=)

Roger tampas men Ylander

John Argelander och Frippe tampas på yttern Ser ut som fördel Roger.

Men Fredrik Linder fick vinna över resten=)

Niklas Bergström & Jörgen Stenberg

Trångt, Pålle hamnar på curbsen,Andretti i 740n

Bergström får sig en rejäl tryckare =)

Robin i täten

Fick ÄNTLIGEN köra hela tävlingen å då blev det såklart A-final!

Ola stjernen parkerar

Paus

TeamPolar sliter i depån för att synas....Billacken gör det på banan...moooahaaaa

Juniorernas C-final

Går på tok för Sofia Salomonsson

och hon voltar

Herrarnas C-final

Stenberg i täten. Vinner gör Per Pålsson JMK

Kenth Bergström

Juniorernas B-final. Hampe i täten

Aj då!

Damernas B-final . Anna B tar starten. Inga vinner

Herrarnas B-final Fredde & salemark i täten. Fredde vinner

Juniorenas A-final

Johannes hamnar långt ut

Johan Sandow visar återigen vilken otroligt duktig rattare han är! Vinst i årets Mikaelirace!

Damernas A-final. Maritha S och Camilla. Vann gjorde Jennika Jennerfors

Herrarnas A-final

P-O

Fredde

Rövarheat. Fredde vann igen.