Midnattssolscupen Åsele Vihelmina 2011

Foto:Maria P, Ingmarie, Evelina


Millans fiina Amaräser!
Linus
Robbin Marcusson ÅMS
Emil Berggren VMK
Simon Eliasson, Simon Nordqvist & Erica Wistemar
Totalras för Simon efter startincident
Christoffer Strömberg Åsele
Petra Jonssons första tävling
Länsman
Lina Westberg
Wiktor Danielsson Åsele
Linus Bergström Anders Persson & Robin Lundqvist
Linus i täten
Andre Andersson
ANders Westberg jagar.
Joakim Bergqvist pms
Kristoffer Eriksson slmk
Anders Mähler jms
Oskar Jonsson slmk
Jonathan Karlsson SMS
Henrik Kirjonen LMK
Westberg, Anders P & Henke
Lucas Bergström o Hägglund LMK
Henrik Petersson slmk
Erica Wistemar & Martin Ekspjuth PMS
Martin Ekspjuth PMS
Daniel Bergvall Ragundadalen
Lars-Åke Grahn SLMK
Irja Wistemar & Lena Nordqvist
Brittmarie Arvidsson i täten
Sanna Nordlander ÅMS, Tove Nordlander, Lars-Erik Stenberg, Camilla Wistemar mf
Jennika Jennerfors, Camilla & Tove
Lina Westberg & Camilla Westberg
Hampus Lundqvist
Linus Bergström, Lennart Sjöberg ÖMK mf
Linus
Ulf Lundqvist, Pontus Lindström, Olle Danielsson, Jörgen Stenberg & Lucas Bergström
Christian Johansson o Carlanton Petersson
Erica W
Marcus Bäck ÅMS
1 Martin Ekspjuth PMS , 2 Erica Wistemar SLMK Mitsubishi , 3 Markus Bäck ÅMS Peugeot, 4 Nina Karlsson ÅMS Mitsubishi , 5 Fredrik Jonasson KMK, 6 Adrian Johansson ÖMK
Petra får knuffigånghjälp
Länsman
1 L-E Länsman Stenberg Tjörns MF 2 Camilla Strömqvist JMK 3 Sanna Nordlander ÅMS 4 Kristina Bäck ÅMS 5 Petra Jonsson SLMK 6 Maria Andersson Hede MK
Herrar C-final
Anders Persson
Oskar Jonsson SLMK
Anders kör lite föör häftigt!
1 112 Joachim Bergquist PMS Opel 7 5 4
2 67 B-O Näslund VMK Saab 4 5 5
Anmälare: Team Nya Motorcentrum 3 632 Olle Danielsson ÅMS Opel 7 4 4
4 109 Oskar Jonsson SLMK Opel 5 4 5
5 88 Anders Persson SLMK Volvo 5 4 7
6 600 Jörgen Stenberg Tjörns MF Volvo
Juniorernas B-final
Simon Nordqvist ömk, Martin Ekspjuth PMS, André Magnusson LMK Martin Ekspjuth PMS
Martin Ekspjuth PMS
Simon Nordqvist
1 André Magnusson LMK 2 Simon Nordquist ÖMK 3 Christoffer Strömberg ÅMS 4 Evelina Nordin VMS 5 Martin Ekspjuth PMS 6 Sanna Lindström ÅMS
Dam/veteran B-final
Lina Westberg
Länsman & Lena Nordqvist
1 Camilla Wistemar SLMK 2 Sofia Salomonsson ÅMS 3 Lina Westberg SLMK 4 Carina Eriksson SLMK 5 Lena Nordquist ÖMK 6 L-E Länsman Stenberg
Herrarnas B-final
Westberg, Coffe Ylander & Krille Eriksson
Glatt gäng
1 Kristoffer Eriksson SLMK Peugeot 2 André Andersson SLMK 3 Anders Westberg SLMK 4 Henrik Petersson SLMK 5 Christoffer Ylander Hede MK 6 Joachim Bergquist PMS
Juniorernas A-final.
Henke Palm Ilsbo MK dominerade hela dagen.
1 Henke Palm Ilsbo MK 2 Emil Berggren VMK 3 Otilia Lindblad LMK 4 André Magnusson LMK 5 Robbin Marcusson ÅMS 6 Joakim Sandow SAMS
Irja
Camilla
damernas A-final
Karlolina Axelsson
Jennika Jennerfors & Irja Wistemar
1 Jennika Jennerfors RMS 2 Irja Wistemar SLMK 3 Camilla Wistemar SLMK 4 Tove Nordlander ÅMS 5 Britt-Marie Arvidsson ÅMS 6 Karolina Axelsson VMK
Herrarnas A-final
Linus & Calle
Christian Johansson & Wiktor Danielsson
Lucas Bergström
Anders Persson på bena efter praktvurpan
Vinnarn!
1.Linus Bergström SLMK 2. Lucas Bergström SLMK 3. Calle Petersson SLMK 4.Wiktor Danielsson ÅMS 5. Christian Johansson LMK 6. Kristoffer Eriksson SLMK
DAG 2 VILHELMINA
Juniorerna
Juniorstart
Simon breddave, ingen asconaälskare efter detta =)
Erica WIstemar
kampar
Carina Eriksson, Maria Andersson, Lina Westberg & Veronika Sjöqvist
Lina
Maria Persson, Länsman & Lena Nordqvist
camilla westberg
Anna Bergström
Jennika ,Irja & Tove
Karolina & Länsman
Olle Gavelin kör saab !!!!
Pelle Krille & Jonas Isaksson
Wiktor & Fredde
Henke Petersson
Lucas, Calle, Hampus & Frippe b.la
Calle i täten
Eller nästan, Lucas först=)
Hampus jagar
Frippe
Figge & LarsÅke
Pider, Anders Isaksson & Ulf Lundqvist
Patrik Sjödin & Pider
Daniel Andersson
Ari Seger
Pierre Strömberg b.la
Pierre & Jan Kastberg
Linus & Pierre
Robin & Anders mf
Anders & Olle Danielsson b.la
Lennart Sjöberg ÖMK
Rickard Ohlsson & Conny Jansson
C-final Juniorer
Kristoffer Strömqvist
Robin Markusson
1 Robin Markusson asele ms 2 Christoffer Stromberg Asele ms 3 Jimmy Fredriksson SMS 4 Martin Ekspjuth PMS 5 Jacob Eliasson SLMK - Simon Nordquist Ornskoldsviks
Damer C-final Carina Eriksson i täten
Lina Westberg före söstra
1. Carina Eriksson SLMK 2. Lina Westberg SLMK 3. Camilla Strömqvist JMK 4. Camilla Westberg SLMK 5.Sanna Nordlander ÅMS 6a Sofia Salomonsson ÅMS
Herrar C-final. Andretti tar starten.
ANdre, Anders & Hägglund
1. Andre Andersson SLMK 2. Mattias Hägglund LMK 3. Kristoffer Eriksson SLMK 4. Conny Jansson KMK 5. Anders Persson SLMK 6. Olle Gavelin SLMK
Juniorer B-final. Simon Robbin & Erica
Erica
Robbin
1 Robin Markusson aselems 2 Erica Wistemar SLMK 3 Sara Lundqvist MKNJ 4 Madelene Sandstrom MK 5 Simon Eliasson SLMK 6 Nina Karlsson Asele ms
Damer b-final
Carina & Irja
1 Carina Eriksson SLMK 2 Irja Wistemar SLMK 3 Britt.Marie Arvidsson Asele MS 4 Anna Bergstrom SLMK 5 Tove Nordlander Asele ms 6 Veronika Sjokvist KMK
Herrar B-final
Linus & Henrik
Fredde
LITE KAMERA STRUL EFTER DETTA... 1 Fredrik Eliasson SLMK 2 Andre Andersson SLMK 3 Henrik Petersson SLMK 4 Linus Bergstrom SLMK 5 Christoffer Ylander Hede MK 6 Daniel Andersson Timra mk
Juniorernas A-final
1 Henke Palm Ilsbo MK 2 Joakim Sandow SAMS 3 Robin Markusson aselems 4 Emil Berggren VMK 5 Fredrik Jonasson KMK 6 Christian Stromberg Asele MS
Damernas A-final
Maria & Jennika
1. Maria Persson SLMK 2. Jennika Jennerfors RMS 3. Jenny Isaksson PMS 4. Maria Andersson Hede mk 5. Carina Eriksson ÅMS 6. LarsErik Stenberg Tjörn
Herrarnas A-final
Wiktor Danielsson
Ursäkta kvalitén... 1. Wiktor Danielsson ÅMS 2. Rickard Ohlsson härnösand 3. Olle Danielsson ÅMS 4.Fredrik Eliasson SLMK 5. Lucas Bergström SLMK 6. Fredrik Dahlin MKNJ