Höstracet 2009

Fotograf: Lisa Persson

Strålande solsken å värme!
Simon Nordkvist körde debutantrace
även Dennis Salomonsson
Tommy Danielsson och Robin Granström båda ömk
Johan Jonsson ömk
Tommy
Robin(snyggve=) Evelina o Linus
Hampus och Johan
Johan
Hampus
Hampus
Lisa o Sara b.la
Lisa och Ann Enström ömk
Ann och Sara B
Sara
Lisa
Mekning i Sofia Salomonssons bil
Asplund/Berggren
Britt-Marie Arvidsson o Cissi Ytterbom b.la
Cissi
Lotta Persson ömk
Maritha Mähler
Jag o Carina b.la
Maria o Carina
Grabbarna spekulerar
Jag
Mikael Asplund/Berggren
Conny Jansson
Peter Sandow och Tobias Grundström jms b.la
Peter
Sven-Erik Högberg snurr runt
Lee Berntzen och tobias Grundström
Högberg
Peter Grundström
Morgan Norberg
En mojsig Lisa!
Robban Hellhoff
Martin Nordlöf
Pelle P b.la
Nån i diket, kan vara Richard Olsson
Mattias Bergfors
Pelle P
Sandoffsarna
Erik Uleander
Dahn Tjernell
Robin
Lennart Lundgren och Robin
Robin
Patrik Nylander
Anders Persson och Anders Mähler
Anders P
Hampus O Robban
Mähler
Crille och Greger b.la
Arg Crille!!!
Sandoffsarna fixar Crilles bil
Fredrik Näslund jms
Där tog det stopp
Eller...neheee back on track
Hampus och Johan
Johan
Hampus
Bägge igen
Ann och Camilla
Ann o Maria
Frida Holmbom och Camilla
Emma Kuronen ömk
Maria o Camilla
Jag ,maritha, carina o Britt-Marie A
jag
Maritha o Lisa
Lisa och Sara
Sara o lisa
Uleander jagar Dahn
Rickard Olsson
Pelle P
Uleander
Pelle jagar Jensen
Robban Sallin
Roger Forsberg
Viktor i täten
VIktor och Mattias Bergfors
Morgan Norberg och Martin Nordlöf
Anders P och Roger Nylander
Anders o Robin
Robin
Anders P
Crille
Crille
Fredrik Näslund, Grundström och Jan Kastberg b.la
Matthias Henriksson jagar Näslund o grundström
Thomas Tjernberg
Vad hände?? undrar Lee Berntzen
Peter Sandow
Letar konkurrenterna bakom...
Jan Barck i täten
Jan B och Patrik Jonsson
Greger
Greger
Hampus och Sofia
Robert Näslund
Sofia
Tommy Danielsson och Viktor Jonsson
Robin Granström
Joakim Persson ömk
Ann Enström o Carina
Maria
Maria o Maritha
Carina
Cissi o Lotta Persson
Sara
Lotta
Lisa o Camilla
samma
Camilla o Brittmarie Arvidsson
Lisa
Brittmarie o Camilla
Mats Mäkinen
Anders Mähler
Mähler o Olle Danielsson
Robban Sallin o Morgan Norberg
Morgan
Per Berntzen
Pelle
Peter S
Mattias Bergfors o Peter
Viktor
Erik
Anders
Greger jagar barck
hmm...Kollar krille om han har spänt fast passagerarna i baksätet???
jepp...då fortsätter färden!
Greger
Crille
Martin N
Crille o Pelle i C-finalen.Robin med men han kom ej till start
Per Berntzen, Crille, Patrik Nylander och Pelle
Juniorernas B-final.Johan Sundqvist tar starten
Men snurrar bort sig.
Viktor Jonsson JMS
Damer B-final. Carina Maria Lisa Cissi Sara och Frida H.
Maria och Carina
Frida Carina o Lisa
Maria
Herrarnas B-final med far o son b.la
Crille Greger och Matthias Henriksson
Morgan o Erik
Greger o Matthias Henriksson
Crille o Morgan
Juniorernas A-final. Johan tar starten
Johan Jonsson o Johan Sandow
Joakim Persson
Johan J och Sofia
Sofias bil pös ihop
Damernas A-final. Jag, Ann, Maritha o Maria b.la
Ann Maria o Maritha
maritha o maria
Herrarnas A-final. Greger Peter olle D. mf
Mattias Bergfors tippar
Peter jagar Tobias Lundgren härnösand
Olle o Greger
Peter olle och Roger Forsberg
Jun B-final
1 Sofia Salomonsson Åsele ms 2 Viktor Jonsson Junsele Ms 3 Johan Sundqvist Örnsköldsvik 4 Robin Granström Örnsköldsvik
Juniorer A-final
1 Johan Sandow SLMK GRATTIS!!! 2 Joakim Persson Örnsköldsvik 3 Johan Jonsson Örnsköldsvik 4 Sofia Salomonsson Åsele ms 5 Tommy Danielsson Örnsköldsvik 6 Hampus Lundqvist Slmk
Damernas B-final
1. Maria Persson 2. Cecilia Ytterbom Timrå MK 3 Frida Holmbom Lycksele mk 4 Lisa Abramsson SLMK 5 Carina Eriksson SLMK 6 Sara Bylund SLMK
Damernas A-final
1. Irja Wistemar Slmk 2 Maritha Mähler Jms 3. Maria Persson Slmk 4. Ann Enström örnsköldsvik 5 Britt-Marie Arvidsson Åsele ms 6 Camilla Wistemar SLMK
Herrar C-final
1 Kristoffer Eriksson SLMK 2 Per Persson SLMK opel 3 Patrik Nylander örnsköldsvik 4 Jan Barck Junsele ms 5 Per Berntzen Härnö racing 6 Robin Lundqvist slmk
Herrar B-final
1 Greger Jonsson SLMK 2 Matthias Henriksson Kramfors MSK 3 Morgan Norberg Örnsköldsvik 4 Kristoffer Eriksson SLMK 5 Olle Danielsson Åsele ms 6 Erik Uleander MS Umeå
Herrar A-final
1 Tobias Lundgren Härnösand 2 Peter Sandow SLMK 3 Wiktor Danielsson Åsele 4 Roger Forsberg Örnsköldsviks 5 Greger Jonsson SLMK 6 Mattias Bergfors Härnösands mk