Övik 12 juni

Foto:Camilla Westberg

Henke och Lina besöker bilparken i fjällä
Uppladdning med Antes(30-åringen) födelsedagspresent.
Söta lilla Inez
Lina o Henkes fiiinbygge!
Slipades o spacklades på in i det sista
snart målning
Startklar Vectra
Startklar Lina
Startklar Lucas
Junselegänget
Åselegänget
Viktor och Pontus
Madde
Eriksson/Jonsson-staben
Vinnar-Maria!
Vännäs MK
Vinnar-anders med duktiga "frugan" och Krille E
Linus framför farfars bubbla som vi fått låna för dagen!
Sivert o Sara
Vill inte Sara vara med på bild?
Ö-viks gänget
duktiga funktionärer
Timrå´ara
Oförskämt sansad Lina
Men nu ser det lite neeeervöst ut=)
Simon Nordqvist i täten.
Maria, Lina, Carina, Cissi Ytterbom och Maritha M
Carina, Maritha & Maria
Lina gjorde det RIKTIGT BRA!!!!
Orolig Henke??=)
Irja, Annchristin Norberg, Lena Nordqvist & Britt-Marie Arvidsson
Lisa, Susanne Åkerlund, Sara B & Magdalena
Lisa
Anders P, Greger Jonsson, Åke Karlsson & Henke mf
Henke
Tobias Grundström
Lucas o Pelle b.la
Lucas rev växellådan eller nåt i den stilen...
Mählerskan
Christer Wiberg & Jörgen Lindberg & Krille Eriksson
Roger Nylander
Fredde
Johan Jonsson
Fredde
Lucke skruvar tillbaka växlarna
Simon Nordqvist, Elina Lif & Emil Berggren
Emil
Poppe
Simon O Emil
Gokillen!
Viktor Lindström
Johan Sundqvist
Carina, annchristin Norberg, Lina, Cissi & Britt-Marie A
Linas fina bil trasig =(
Fler bilar som havererade
Lisas kanonstart
Maria & Maritha
sötast
Irja & Lena N
Sara & Susanne
Roger Nylander, Roger Forsberg mf.
Pontus & Viktor
Nytt försök för Lucke, Elias Kuronen och Greger
Greger
Pelle P mf
Pelle
Tobias
Henke fick inte köra mera tyvärr
Fredde
Sven Erik Höberg o Jon Jonsson
Åke Karlsson
Barnsytarn Diana
Sivert
Madde VIktor Och Simon
Susanne Maritha Brittmarie och Magdalena
Irja Lisa o Sara
Elias hittade häftigare grejjor!
Pelle o Fredde
Fredde
ööö
Johan Sundqvist
Anders vinner B-finalen från start till mål
Har inga resultatlistor men 1 Anders Persson SLMK, 3.Greger Jonsson SLMK 6.Mikael Asplund/Berggren
A-finalen.
Anders & Fredde
1.Anders Persson SLMK 2. Fredrik Eliasson SLMK. 3. Olle Danielsson ÅMS 4a ? ? ?
Lisa tar starten i B-finalen och håller den alla varv!
Missade pallen men 1a Lisa Abramsson SLMK
Damernas A-final starten
1a Maria Persson SLMK 2. Irja wistemar SLMK 3. Maritha Mähler JMS 4.Annchristin Norberg HSMK 5. Cissi Ytterbom Timrå MK 6a Lisa Abramsson SLMK
Juniorernas A-final. Madde Axberg i täten med sin raket!
Ordningen? vet ej...1.Viktor Lindström ÅMS,Simon Nordqvist ÖMK, Madde Axberg ÅMS,Elina Lif JMS mf.