Midnattssolfestivalen 2009

Fotograf: Erica, Camilla & Lisa P
Vi tackar för fantastiska bilder!!!
Skrivet till några bilder med de 150 första är inlagda sist och där är inget skrivet ännu.
Johan Sandow i ledning
Hampus Lundqvist för första gången i framkrafs, å de gick ju bara fint!
Daniel Karlsson åms
Pontus Lindström jagar Sandow
Christian Strömberg (kör sin 2a tävling med bravur!)och Hampus
Camilla Wistemar o Annika Kallin jmk
Inga Jonsson och Carina Eriksson
Anna Bergström jagas av Annika K och Camilla W
Caroline Frycklund Härnösand
Irja Maria P och Veronika Sjökvist KMK
Calle P
Jonas B Linus B o Westberg tro ja
Jonas och Linus
Fredrik Linder och Krille Eriksson
"veteranerna" Roger Bergström och Bosse eliasson
Bosse
Olle Gavelin o Pelle P
Daniel Eliasson
Pelle o Olle
Fredde Eliasson o Marcus Lindmark, Frippe M i vit-volvon
Marcus L LarsÅke Grahn o Frippe
Micke Bylund
Robin Lundqvist
Lucas Bergström
Johan Sandow och Fredrik D
Inga Jonsson o Emma p(tro ja)
Caroline Frycklund Camilla Wistemar Tiina Hartman Maria P och Anna B
Anna o Maria
Kioskfröken Johanna pustar ut
Mor o dotter Magdalena och Carina fightas
Kioskfröknarna verkar ha haft det rätt lugnt? =)
Jan-Åke Wallin
Daniel E och Fredrik Lundvall
Jonas B
Linus B o Peter Sandow o Frippe
Frippe o Lars-Åke
Inge Wicke Wiksten
Bosse & Henrik P
Jan Kastberg Johan Figaro Rudhe Kroon mf.
Rudhe Kroon hade bara otur!
Figaro o Kastberg
Anders Westberg och Calle
Fredde & Olle
Andre Andersson
Hampus & Fredrik Dahlin
Hampus
Hampus
Lina Mattsson laddade hårdast av alla denna helg! Vilken tjej!!!
Anna Camilla Inga o Irja
Anna och Irja
Camilla
Irja o Inga
C-finalen Henrik P Lucas o Anders W Robin Peter och Sven-Erik H
Ante parkerar
1.GRATTIS HENRIK SLMK 2 Peter Sandow SLMK 3 Lucas Bergström SLMK 4 Sven-Erik Högberg ÖMK 5. Robin Lundqvist SLMK 6. Anders Westberg SLMK
Juniorernas B-final Lina och Patrik S parkerar.
1 Christian Strömberg ÅMS 2.Andreas Jonsson SLMK 3.Tim Axelsson VMK 4. Viktor Lindström ÅMS 5. Evalina Mattsson jmk 6. Patrik Sandström mknj
Dam B-final. Emma P Anna B Carina Magdalena mf
emma i ledning före Anna
1.Emma Persson SLMK GRATTIS! 2. Caroline Frycklund hsmk 3. Veronika Sjökvist KMK 4. Carina Eriksson slmk 5. Magdalena Eriksson slmk 6.Anna Bergström SLMK
Herr B-final med Olle i täten
Olle
1. Olle Gavelin SLMK Grattis!!! 2.Daniel ANdersson TMK 3 Fredrik Linder SLMK 4. Jörgen Stenberg Tjörns mk 5. Henrik Petersson SLMK 6. Calle Petersson SLMK
Juniorernas A-final Hampus och johan bla.
1. Johan Sandow SLMK Grattis!! 2. Fredrik Dahlin mknj 3. Daniel FOrsberg UAK 4. Pontus Lindström ÅMS 5. Christian Strömberg ÅMS 6. Hampus Lundqvist SLMK
Damernas A-final
1. Maria Persson SLMK Grattis!! 2. Irja WIstemar SLMK 3.Annika Karlin JMK 4. Inga Jonsson SLMK 5. Camilla Wistemar SLMK 6. Emma Persson SLMK
Herrarnas A-final
1. Linus Bergström SLMK Grattis!!2. Fredrik Eliasson SLMK 3. Olle gavelin SLMK 4. Greger Jonsson SLMK 5. Pelle Persson SLMK 6. Bosse Eliasson SLMK


Mera kort från Camilla W nedan